TÉMA KVĚTEN 2024

„Jen si děti všimněte, co je krásy na světě“

2.5.

Zápis do Mateřské školy Vrbice od 15,00 – 16,30 hod.

Rodiče přinesou vyplněnou přihlášku, rodný list dítěte, občanský průkaz

2.5.

Předškoláci v rámci projektu MAP navštíví základní školu

3.5.

Vycházka po obci „Vím, kde bydlím“

3.5.

Předškoláci v rámci projektu MAP půjdou v 13,00 do družiny ZŠ

6.5.

Focení v 9 hodin (focení tříd, skupinky, individuální focení, předškoláci se budou fotit na tablo

6.5.

„Miniškolička“ s předškoláky

zveme rodiče těchto dětí na ukázku výchovně – vzdělávací činnosti v MŠ v 15,00 hodin, po ní paní učitelka ze ZŠ podá informace k nástupu do 1.třídy

7.5.

Implementační aktivita, projekt

Den s hasiči z Vrbice“, děti navštíví hasičskou zbrojnici, kde se seznámí s hasičskými auty, hasičskou výstrojí, následně budou pozorovat

hasiče v akci za kulturním domem.

10.5.

„Oslava Dne matek na zahradě MŠ“

v 15,00 hodin, děti vystoupí s překvapením pro maminky

13.5.

V 7,30 odjíždíme do divadla Radost v Brně na pohádku „Příběhy králíčka Péti“

14.5.

Od 15 hodin Aktivity s panem Fialou

Cestujeme po různých místech na světě“, rodiče přijdou s dětmi na zahradu MŠ, kde pro ně budou připraveny pohybové aktivity.

17.5.

Začíná plavecký výcvik v plavecké škole v Hustopečích. Budeme odjíždět 7,15 hodin od MŠ, přihlášené děti si vezmou batůžky s pitím, plavky, osušku (vše podepsané, anebo si musí děti své věci pamatovat, pokud máte koupací čepice je dobré vzít s sebou, hlavně děvčata s dlouhými vlasy). Můžete, dát peníze, je tam otevřený bufet (na zvážení rodičů)

22.5.

Hra „Šipkovaná – hledáme vílu Květinku“

zůstaneme si hrát na dětském hřišti

29.5.

Vycházka do Kobylí za zvířátky do areálu bývalého JZD, odcházíme 8,15 hodin

31.5. V rámci projektu MAP „Bejvávalo“

se v 15,30 hodin sejdeme s rodiči a dětmi v muzeu, kterým nás provede pan Janošek. Po prohlídce přejdeme do areálu za kulturním domem, kde nás čekají aktivity, které dělali naši praprarodiče: řezání pilkou na koze, draní peří, opékání jablíček a pečiva, pečení brambor v popelu, psaní brkem, výroba panenek, strašidýlek z polínek, ochutnávka pečiva, (upečeme s dětmi v MŠ), praní na valše (mýdlo vyrobíme s dětmi v MŠ).

3.6. Zahradní slavnost v maskách na zahradě MŠ,

slavíme MDD, s hudebním pořadem Slečna strunka“

ŽÁDÁME RODIČE, ABY DĚTEM NA VŠECHNY VYCHÁZKY PŘICHYSTALI BATŮŽEK S PITÍM, POKUD CHTĚJÍ, MOHOU PŘIDAT I NĚJAKOU DOBRŮTKU. DĚKUJEME

Menu Akce